Wzmożone kontrole w ostatni weekend…

Musisz przeczytać

Małopolska Policja apeluje do podróżujących w czasie ostatniego weekendu wakacyjnego o zachowanie rozwagi na drodze i życzliwość wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Ostatni weekend wakacji to czas powrotów i bardzo dużego natężenia ruchu na drogach. Podczas tego weekendu nad bezpieczeństwem podróżnych, będzie czuwać większa ilość policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przede wszystkim będą nadzorować główne szlaki komunikacyjne województwa, a w przypadku tworzenia się korków, starać się upłynniać ruch i kierować pojazdy na drogi objazdowe.

Policjanci ostrzegają, że będą zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa, które wpływają na większą ilość wypadków drogowych czyli: nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem i przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami (bez fotelików lub urządzeń przytrzymujących dla dzieci), oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, każda kontrola drogowa będzie wiązała się z badaniem trzeźwości kierującego.

(bg)

fot. malpolska policja

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca