XXI wiek dotarł do Urzedu Miasta. W końcu można zarezerwować termin przez internet

Nowożeńcom z Krakowa będzie teraz nieco łatwiej. Od 1 stycznia termin ślubu będą mogli zarezerwować przez internet. Rezerwacja będzie ważna 7 dni. 

Wraz z Nowym Rokiem, postęp technologiczny nie omija również tradycyjnych instytucji, takich jak Urząd Stanu Cywilnego w Krakowie. Dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii informacyjnych, obywatele teraz mają możliwość korzystania z nowoczesnych usług online, jaką bez wątpienia jest możliwość rezerwacji terminów ślubów przez internet. 

Jak zapewnia USC procedura rezerwacji ślubu przez internet jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę urzędu, wybrać jedną z proponowanych lokalizacji sal ślubów USC w Krakowie, datę i godzinę ceremonii, a następnie podać dane jednego z narzeczonych, w tym adres e-mail.

 – Osoba dokonująca rezerwacji otrzyma na swoją skrzynkę e-mailową wiadomość potwierdzającą rezerwację i instrukcję dalszego postępowania – wyjaśnia USC w Krakowie.

Później jednak musimy ponownie wrócić do zamierzchłych czasów i powitać XX wiek. Po dokonaniu rezerwacji przez internet i tak trzeba udać się do urzedu, aby potwierdzić termin. I to w ciągu maksymalnie siedmiu dni. Inaczej zarezerwowany termin przepadnie.  

 – W przypadku braku osobistego stawiennictwa w tym terminie, rezerwacja jest automatycznie usuwana z terminarza, a zarezerwowany termin wraca do puli wolnych terminów. Ostateczne potwierdzenie rezerwacji następuje po osobistym złożeniu przez narzeczonych kompletu wymaganych dokumentów – przestrzega Urząd Stanu Cywilnego w Krakowie. 

W 2023 roku na terenie miasta Krakowa odbyło się 2040 ślubów cywilnych, w tym 249 poza lokalem Urzędu Stanu Cywilnego.

Jarek Strzeboński 

 

Najnowsze

Co w Krakowie