Z końcem lutego PiS ma wprowadzić „Nowy polski ład”. Na czym będzie polegał?!

Musisz przeczytać

„Plan gospodarczo-inwestycyjny to pomysł PiS na polityczne wyjście do przodu” – podaje „Rzeczpospolita” i uchyla rąbka tajemnicy w sprawie nowych pomysłów rządu.

Ma to być jedno z najważniejszych przedsięwzięć Zjednoczonej Prawicy od czasu wyborów w 2015 roku. – Nasze plany będą daleko idące, w dalszym ciągu prospołeczne, ale nastawione także na działania prorozwojowe – mówił o pomyśle prezes Jarosław Kaczyński.

„Nowy polski ład” ma być zaprezentowany pod koniec lutego, gdy mniejsze będą emocje związane ze Strajkiem Kobiet i programem szczepień. Czego ma dotyczyć?

„Z naszych rozmów wynika, że pakiet rozwiązań jest szeroki. Zawiera zarówno pomysły gospodarcze, jak i inwestycyjne oraz wsparcia dla rodzin. O „prospołecznym” charakterze mówił też prezes Kaczyński. Politycy PiS z którymi rozmawialiśmy podkreślają, że plan dotyka kluczowych kwestii, które ujawnił rok walki z pandemią. I sfer takich jak edukacja, cyfryzacja, służba zdrowia, infrastruktura czy rozwój, planowanie przestrzenne, mieszkalnictwo. Jak słyszymy, „nowy polski ład” ma też sprawić, że Polsce będzie w perspektywie kilku lat łatwiej wyrównać różnice w rozwoju z innymi krajami Europy, zwłaszcza tymi, które dużo gorzej pod względem gospodarczym przechodzą pandemię” – podaje „Rzeczpospolita„.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca