Z Krakowa do Warszawy w 20 minut?! Ten projekt już powstaje!

Autem 4-5 godziny, pociągiem trochę mniej niż 3, rowerem jakieś 15… Jakim cudem z Krakowa  do Warszawy mielibyśmy się przemieścić w 20 minut?! Odpowiedź zna technologia tworzona przez startup Hyper Poland.

Polacy chcą wprowadzić w życie pomysł superszybkiej kolei przyszłości i mają na to pieniądze! 

„Dowiadujemy się, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w konkursie Szybka ścieżka dofinansuje polski HyperLoop kwotą aż 16,5 miliona złotych. Fundusze mają zostać przeznaczone na prace badawczo-rozwojowe nad napędem i zawieszeniem do przedstawionych wszystkich trzech etapów rozwoju technologii” – podaje geekweek.pl.

Zespół składa się z 25 młodych inżynierów z Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki Wrocławskiej, który jest wspierany przez specjalistów ze świata.

„Hyper Poland informuje, że kwota posłuży również do budowy stanowisk testowych, napędu liniowego i bazującego na lewitacji magnetycznej. Testy mają odbyć się w Żmigrodzie, na terenie należącym do Instytutu Kolejnictwa, który również swoim doświadczeniem wspiera młodych inżynierów” – dodaje geekweek.pl.

Hyper Poland jako jedyna firma na świecie opracowuje technologię przystosowania tradycyjnych torów kolejowych do systemu HyperLoop. Ma to pozwolić wykorzystać już istniejącą w kraju infrastrukturę oraz znacznie szybciej i taniej zbudować pierwszy komercyjny odcinek kolei przyszłości.

tr

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie