W pół roku straż miejska usunęła z krakowskich ulic i osiedli pół tysiąca wraków

Musisz przeczytać

Porzucone, zniszczone, zardzewiałe i zdekompletowane. Pojazdy nieużytkowane nazywane potocznie wrakami zajmują nie tylko cenne miejsca parkingowe na naszych osiedlach, ale także zagrażają środowisku.

W pierwszym półroczu 2021 roku strażnicy miejscy doprowadzili do usunięcia 533 takich pojazdów. To około 20% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Zgodnie z art. 50a ustawy Prawo o Ruchu Drogowym straż miejska może usunąć pojazd, którego stan wskazuje, że nie jest on użytkowany oraz pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych, znajdujący się na drodze publicznej, w strefie ruchu oraz w strefie zamieszkania.

Pojazdy z dróg wewnętrznych mogą być usunięte tylko wtedy, gdy stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa osób, czyli np. posiadają wystające ostre elementy, rozbite szyby.

W sytuacji gdy pojazd zaparkowany jest  na drodze wewnętrznej i nie stanowi zagrożenia – nie ma podstaw, aby go usunąć. Strażnicy rozmawiają wówczas z właścicielem pojazdu i proszą go o doprowadzenie auta do stanu używalności lub usunięcie go z miejsca.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca