Trasa Łagiewnicka za 1,5 mld zł.

Musisz przeczytać

Rozpisano właśnie przetarg na projekt i budowę Trasy Łagiewnickiej w skład której wchodzi m.in. linia tramwajowa z Kurdwanowa na ulicę Zakopiańską. Koszt inwestycji to prawie 1,5 mld zł.

Inwestycja jest prowadzona w ramach budowy tzw III obwodnicy od skrzyżowania ul. Grota Roweckiego do skrzyżowania z ul. Beskidzką i ul. Halszki.
Realizacja projektu ma być efektem współpracy pomiędzy spółką Trasa Łagiewnicka a Polskim Funduszem Rozwoju, (PFR) EBI i banków komercyjnych. Koszt realizacji całego zadania szacowany jest na prawie 1,5 mld zł.

W ramach aktualizacji Programu Funkcjonalno-Użytkowego przyjęto, że główny ciąg Trasy będzie miał dwie jezdnie, po dwa pasy w każdą stronę. Na odcinkach między węzłami, tam gdzie pojawi się komunikacja autobusowa, wprowadzony będzie dodatkowy pas, przeznaczony wyłącznie dla transportu zbiorowego, czyli tak jak na Alejach Trzech Wieszczów.

Trasa Łagiewnicka wraz z trasami Pychowicką i Zwierzyniecką – jest częścią trzeciej obwodnicy Krakowa po zachodniej stronie miasta. Projekt w założeniu ma usprawnić ruchu między dzielnicami Krakowa, w tym rozładować korki na alejach Trzech Wieszczów i zwiększyć płynność ruchu w dzielnicach Zwierzyniec i Krowodrza.

(bg)

fot. magiczny kraków

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca