Z maczetą po dwie puszki piwa. Rozbój pod Krakowem

Dwóch mężczyzn napadło na 18-latka, który właśnie wyszedł ze sklepu. Był bity, przyduszany i straszony maczetą. Tylko dlatego, że nie chciał oddać dwóch puszek piwa, które kupił w sklepie.

Jak podaje małopolska policja, do takiego zdarzenia doszło 5 stycznia 2021 r. w Kokotowie pod Krakowem. Dwóch mężczyzn stojących przed jednym ze sklepów spożywczych zaczepiło 18-latka, który wyszedł właśnie ze sklepu z dwoma piwami.

Mężczyźni zażądali od niego oddania im zakupionych piw, a kiedy odmówił, wówczas został przez nich zaatakowany. – Napastnicy bili mężczyznę po całym ciele, przyduszali oraz grozili użyciem maczety. Nie poprzestali na pobiciu napadniętego, ale uszkodzili także jego samochód, po czym uciekli – relacjonują mundurowi.

Fot. policja w Wieliczce

Ale wieliccy kryminalni zatrzymali napastników już tego samego dnia. Zatrzymani to 20-letni mieszkaniec gminy Wieliczka i 31-latek z gminy Niepołomice. Mężczyznom postawiono zarzut rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, który podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 do 12 lat. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury w Wieliczce. Wobec mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie