Z Rynku zrobiła się wielka imprezowania! Radni się kłócą, co z tym zrobić [wideo]

fot. facebook Łukasza Wantucha

– Teraz wiadomo, dlaczego wyludnia się I dzielnica. Niby super zabawa na ulicy, ale dla mieszkańców koszmar – podkreśla radny Łukasz Wantuch i chce zakazać tam nocnej sprzedaży alkoholu. Na takie rozwiązanie problemu nie zgadza się jednak m.in. radna Małgorzata Jantos.

Jeśli w Krakowie w weekend chcesz iść na imprezę, to okolice Rynku nadają się do tego najlepiej. Knajpy, kluby, dyskoteki. Szkopuł w tym, że imprezowania wychodzi już poza mury i wylewa się na chodniki, ulice, płytę Rynku.

Dowód opublikował na facebooku Wantuch

 

Szewska w nocy. Teraz wiadomo, dlaczego wyludnia się I dzielnica. Niby super zabawa na ulicy, ale dla mieszkańców koszmar. Na ulicy jest pełno rozbitych butelek kupowanych w pobliskim Carrefourze. Po wakacjach musimy jak najszybciej wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach między 22 a 6 rano na terenie I dzielnicy Stare Miasto. Zabawa tak, ale wewnątrz lokalu i nie kosztem mieszkańców .

Opublikowany przez Łukasz Wantuch Niedziela, 22 lipca 2018

 

„Szewska w nocy. Teraz wiadomo, dlaczego wyludnia się I dzielnica. Niby super zabawa na ulicy, ale dla mieszkańców koszmar. Na ulicy jest pełno rozbitych butelek kupowanych w pobliskim Carrefourze” – pisze Wantuch i zapowiada, że po wakacjach radni będą chcieli wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach między 22 a 6, właśnie na terenie I dzielnicy Stare Miasto.
 
Nie będzie to jednak proste, bo swoje zdanie na ten temat wyraziła już m.in. radna Małgorzata Jantos. Na komentarz jednego z internautów: „Ludzie się bawią, gów*** Ci do tego panie Wantuch”, Jantos odpowiedziała: „Zrobiłabym ‚Lubię to”, ale brzydkich słów nie pochwalam”.
 
Radna przychyla się za to do pomysłu, by nie zmieniać przepisów, tylko egzekwować obecne, co w praktyce oznaczałoby wysłanie na ulicę policji, która wlepiłaby mandaty pijącym alkohol na ulicy.
 
W tej sytuacji Jantos zapowiada inne działania, tyle że dotyczące… posterunku policji na Rynku Głównym, który obecnie jest remontowany. „Kurcze blade!!! Remontowany w czasie wakacji!!! Składam zapytanie do prezydenta” – pisze Jantos.
 
Wantuch zapowiada jednak, że poprze projekt uchwały Rady Dzielnicy I Stare Miasto w „sprawie wystąpienia z inicjatywą uchwałodawczą do Rady Miasta Krakowa dotyczącą wprowadzenia na terenie Dzielnicy I Stare Miasto ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży”.
 
dn
zdjęcie tytułowe / fot. facebook Łukasz Wantucha

Zobacz także