Zaatakował kobietę w Lesie Borkowskim. Jest już w rękach policji

Musisz przeczytać

Sprawna akcja policji! Mundurowi zatrzymali młodego mężczyznę, który w połowie lipca zaatakował kobietę biegającą w pobliżu Lasu Borkowskiego.

Do napadu doszło wieczorem, 14 lipca br. w Lesie Borkowskim. Biegająca w tamtym rejonie kobieta została napadnięta przez młodego mężczyznę, który usiłował wciągnąć ją w zarośla. Przez chwilę oboje się szamotali, ale wysportowanej kobiecie udało się wyrwać i uciec. Policjanci rozpoczęli zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy tego napadu. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie w komisariacie Policji, a śledczy zabezpieczyli wszelkie ślady na miejscu zdarzenia i ustalali krąg świadków.

Została napadnięta w czasie joggingu w lesie! Policja szuka napastnika

Kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie prowadząc szeroko zakrojone działania operacyjne wytypowali sprawcę. 21 lipca br. udali się do mieszkania w rejonie Borku Fałęckiego, gdzie według informacji mógł się znajdować mężczyzna podejrzewany o napad. Funkcjonariusze zatrzymali tam 22-latka, znaleźli też kurtkę, którą według opisu kobiety, miał wtedy na sobie napastnik. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci uzyskali materiał dowodowy, który potwierdził udział zatrzymanego w napadzie.

Sprawca usłyszał zarzut stosowania przemocy w celu zmuszenia osoby do określonego zachowania (art. 191 § 1 kk), za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokuratora zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.

ml, KWP Kraków

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca