Zaatakował maczetą, teraz szuka go policja

Trwa poszukiwanie ostatniego z napastników, którzy kilka dni temu z maczetami napadli na grupę nastolatków w Skawinie. W wyniku ataku 17-latek stracił przedramię, jego 19-letni kolega z licznymi ranami ciętymi trafił do szpitala. W rękach policji jest już trójka chuliganów, część z nich usłyszała zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu napadniętych.

W nocy z piątku na sobotę pięcioro chuliganów uzbrojonych w maczety napadło na grupę nastolatków. 17-latek w wyniku ataku stracił przedramię i natychmiast został przetransportowany do szpitala w Poznaniu, gdzie lekarze przyszyli utraconą kończynę. Druga z ofiar z licznymi ranami ciętymi trafiła do jednego z krakowskich szpitali.

Policjanci szybko ustalili osoby odpowiedzialne za atak. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie były to porachunki grup pseudokibiców a napadnięci byli przypadkowymi ofiarami. Funkcjonariusze zdołali już zatrzymać 22-letniego Daniela O., który trafił już to aresztu tymczasowego. Pozostali dwaj: 20-letni Kamil S. oraz 19-letni Tomasz R. zostali już przesłuchani, jeden z nich przyznał się do winy.

Lekarze podkreślają, że operacja przyszycia odciętej dłoni 17-latka zakończyła się sukcesem, ale o tym czy nastolatek odzyska sprawność ręki będzie można mówić dopiero za kilka tygodni a nawet miesięcy. Z pewnością czeka go jednak wieloletnia rehabilitacja i walka o powrót do pełnej sprawności.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie