Zaatakował nożem ekspedientkę, by ukraść… „czteropak”

Krakowscy policjanci zatrzymali 24-letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna chcąc ukraść piwo zagroził sprzedawczyni użyciem noża. Podejrzany usłyszał już zarzuty kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do jednego z nowohuckich sklepów wszedł młody mężczyzna. Klient kręcił się po sklepie co wzbudziło zainteresowanie ekspedientki. Kobieta zaczęła obserwować mężczyznę. Nagle zauważyła, że chłopak chowa do plecaka „czteropak” piwa. Sprzedawczyni błyskawicznie zareagowała. Podbiegła chcąc zablokować złodziejowi drogę ucieczki. Doszło między nimi do szarpaniny, podczas której napastnik wyciągnął nóż i zagroził jego użyciem, a następnie zabierając piwo wybiegł ze sklepu.

Na miejscu zdarzenia napastnik jednak pozostawił coś po sobie … dowód osobisty. Dokument wypadł mu z kieszeni, kiedy wyciągał nóż. Przestraszona ekspedientka wezwała na miejsce policję. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania i kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu policjanci zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi złodzieja. Został on zatrzymany i przewieziony na komisariat. Tam usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej (art. 281), za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(ip)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie