Zaatakował nożem policjanta. Zadał kilka ciosów

To miała być rutynowa interwencja po zgłoszeniu na awanturującego się sąsiada. Skończyła się atakiem na policjanta, który został ugodzony nożem kilka razy. Na szczęście odniesione obrażenia nie zagrażają jego życiu.

Do ataku nożem na policjanta doszło w czwartek, 22 lipca 2021 roku, w godzinach popołudniowych, w jednym z bloków przy ul. Franciszka Bohomolca w Krakowie. Policjanci zostali wezwani do interwencji po zgłoszeniu sąsiedzkim, do awanturującego się 47-latka. Niepozorna, wydawałoby się wręcz rutynowa interwencja zakończyła atakiem na policjanta w służbie. Funkcjonariusz Ogniwa Interwencyjnego Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji został kilkukrotnie raniony nożem przez mężczyznę, w stosunku do którego podjęta została interwencja.

Na miejsce zdarzenia skierowano kilka dodatkowych patroli, a także przybyły 3 zespoły ratownictwa medycznego, udzielając pomocy pozostałym uczestnikom interwencji. Karetka przetransportowała rannego policjanta do placówki medycznej, na szczęście obrażenia nie zagrażają jego życiu – relacjonują mundurowi. Agresywny napastnik został zatrzymany.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie