Zabłocie: Park, a nie parking!

Kolejna krakowska dzielnica zwiera szeregi i głośno mówi swoim głosem. Mieszkańcy Zabłocia zbierają podpisy pod petycją przeciwko budowie parkingu przy moście Kotlarskim.

Do tej pory poparcie zbierano w internecie, teraz akcja przeniosła się do świata realnego. Petycje muszą bowiem zostać podpisane odręcznie, a następnie zaadresowane na dziennik podawczy Prezydenta Miasta Krakowa.

Mieszkańcy są zdeterminowany. Wielopoziomowy parking ma powstać na jednym z ostatnich terenów zielonych na Zabłociu. Ich zdaniem, mógłby być wspaniałym terenem rekreacyjnym, niejako przedłużeniem powstającego właśnie parku Zabłocie. Zwracają też uwagę, że wielopoziomowe parkingi wybudowane w innych częściach miasta nie zdają egzaminu i często stoją puste.

Gdzie podpisać?

Inna sprawa, że Zabłocie potrzebuje miejsc parkingowych. Brakuje ich już teraz, a okolica przypomina przecież wielki plac budowy. Powstaje m.in. ogromny kompleks budynków biurowych, a deweloperzy, jak wiemy, bardzo nie lubią budować parkingów. A miasto nie potrafi ich do tego zmusić.

Lista miejsc, w których można złożyć podpis pod petycją jest coraz dłuższa. Obecnie można to zrobić w następujących miejscach:

· Pochlebstwo (Pasaż Podgórski, Romanowicza 5)

· Recepcja Lofty Młyn (ul. Zabłocie 25)

· Recepcja Garden Residence (ul. Przemysłowa 4, od 3 listopada)

· Sklep Grządka (Kiełkowskiego 21)

· BAL (Ślusarska 9)

· Sezony Bistro Cafe (Limanowskiego 15)

· Pan Zielonka (Dąbrówki 4/1)

· Spółdzielnia „Ogniwo” Kraków (Paulińska 28)

· Warsztat (ul. Zabłocie 9a/9b)

(wm)

fot. ZIKiT

5 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie