Zabójstwo w Nowej Hucie. Sprawca w rękach policji

Krakowscy kryminalni zatrzymali sprawcę zabójstwa, do jakiego doszło dwa tygodnie temu na jednym z osiedli w Nowej Hucie. Zginął 30-letni mężczyzna. Jego zabójca może dostać dożywocie.

5 grudnia 2021 roku na jednym z osiedli w Nowej Hucie doszło do zabójstwa 30-letniego mężczyzny. Z mieszkania ofiary zniknęła gotówka oraz złote monety. Dwa dni później, zwłoki mężczyzny znaleźli jego znajomi, którzy przyszli go odwiedzić. Natychmiast poinformowali o tym fakcie krakowską Policję.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie rozpoczęli żmudne ustalanie tożsamości sprawcy zabójstwa. Po czterech dniach kryminalni pojechali do jednego z mieszkań w Podgórzu, gdzie, jak ustalili, miał ukrywać się podejrzewany mężczyzna. Po przyjeździe na miejsce policjanci zauważyli przed jednym z bloków poszukiwanego przez nich 26-latka. Mężczyzna na widok policjantów próbował uciec, a podczas zatrzymania był agresywny, wyraźnie pobudzony, stawiał opór, naruszając nietykalność cielesną funkcjonariuszy.

Kryminalni przeszukali mieszkanie 26-latka, gdzie znaleźli i zabezpieczyli przedmioty, które potwierdziły udział mężczyzny w zdarzeniu. Policjanci natrafili również na znaczne ilości środków odurzających.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, w związku z rozbojem za co grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 26-letni mieszkaniec Krakowa odpowie także za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz czynną napaść na funkcjonariuszy.

11 grudnia br. krakowski sąd, w oparciu o zebrany materiał dowodowy, przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta i zastosował wobec mężczyzny areszt na 3 miesiące.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie