Zabrali 4 tony prowiantu z ŚDM

Na jednym z forów internetowych znaleziono pełną dokumentację oraz zdjęcia przejęcia około 4 ton żywności w tzw. plecakach pielgrzyma. Plecaki zawierały jedzenie które uczestnicy ŚDM otrzymywali w Brzegach, czyli jogurty, batony, soki i napoje energetyczne.

Nie milkną echa Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – echa, także te negatywne. Jak informuje Radio Kraków, na jednym z forów internetowych znaleziono zdjęcia plecaków pielgrzyma wraz z żywnością, którą pielgrzymi otrzymywali w czasie Światowych Dni Młodzieży. „Zaradny” autor wpisu, informuje i opisuje ze szczegółami, jak doszło do całego procederu. Twierdzi, że żywności jest aż 4 tony.

„Wszystko zaczęło się w ostatni dzień ŚDM, wzmożona kontrola w Brzegach. Mój znajomy jeździł na ciężarówce. Z powodów bezpieczeństwa, transport został odrzucony” – czytam we wpisie.
Panowie postanowili więc przejąć odrzucony prowiant, wykorzystując zamieszanie panujące w tych dniach w Brzegach. Udokumentowali zdjęciami całą „akcję” i pochwalili się na forum. Na zdjęciach widać bagażnik wypchany niebieskimi plecakami – dokładnie takimi jakie otrzymywali pielgrzymi w czasie ŚDM, a także szafy i kartony wypełnione batonami i ciastkami.

Sprawą zainteresowaliśmy Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży oraz księdza Bogdana Kordulę – twierdzi Radio Kraków.
Obecnie sprawa zebranej żywności została skierowana przez Komitet do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

(bg)

fot. shopkrakow2016.com

Najnowsze

Co w Krakowie