Zabytkowe „Norymbergi” znów wyjadą na ulice!

W niedzielę, 28 lipca w ramach obchodów 40-lecia współpracy Krakowa i Norymbergi Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie wspólnie z Muzeum Inżynierii Miejskiej udostępnią dla mieszkańców i turystów wszystkie norymberskie wagony, które kursowały w przeszłości oraz te, które nadal są wykorzystywane na regularnych liniach.

Wagony PN3, T4, B4, GT6 oraz N8 będzie można oglądać na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul. św. Wawrzyńca 15 w niedzielę, 28 lipca od godz. 10.00 do 18.00.

Dodatkowo tego dnia na Krakowskiej Linii Muzealnej nr 0 z ul. św. Wawrzyńca do Cichego Kącika będą kursować właśnie wagony z Norymbergi. O godz. 11.01 wyjedzie skład T4 i B4 w krakowskich barwach. Na kolejny kurs o 12.01 i wszystkie kolejne, wyjadą tramwaje T4 i GT6 w barwach norymberskich.

Ścisła współpraca krakowskiego przewoźnika z jego norymberskim odpowiednikiem rozpoczęła się po przemianach politycznych w 1989 roku. Na przestrzeni lat do Krakowa trafiło w sumie prawie 160 tramwajów.

Jeszcze obecnie na kilku liniach kursuje 11 wagonów N8 z członem niskopodłogowym. Ta współpraca ma też inny wymiar – w hali Stacji Obsługi i Remontów MPK SA w Krakowie zostały już wyremontowane cztery wagony dla Norymbergi (trzy zabytkowe i jeden wagon przerobiony na kawiarenkę), a obecnie trwa remont czwartego tramwaju.

Najnowsze

Co w Krakowie