Zaczęła się rozbudowa alei 29 listopada. Są pierwsze przesunięcia

Musisz przeczytać

Miały się zacząć w ten weekend, ale zostały przesunięte o tydzień. Prace wyburzeniowe wiaduktu na al. 29 listopada rozpoczną się 11 grudnia.

Pierwsze prace przygotowawcze już trwają. Dokonana została tymczasowa stabilizacja znaków geodezyjnych. Sukcesywnie będą przejmowane nieruchomości, które kolidują z inwestycją. W najbliższym czasie prowadzone będą też wycinki drzew. Łącznie, zgodnie z decyzją ZRID, usuniętych zostanie 371 sztuk roślin. W ramach projektu zagospodarowania zieleni nasadzonych będzie tyle samo drzew co wyciętych.

– Rozpoczęły się też pierwsze przygotowania do przebudowy wiaduktu kolejowego w ramach magistrali nr 8. W związku z tym, że ruch pociągów przez jakiś czas będzie się odbywał z wyłączeniem jednego z torów, konieczne jest przeprowadzenie robót umożliwiających ruch po jednym czynnym torze w obu kierunkach. Dlatego, zasadnicze prace związane z tą fazą inwestycji nie odbędą się w ten weekend, tylko w kolejny – od 11 do 13 grudnia. Prace będą prowadzone wyłącznie w godzinach wieczornych i nocnych. I tak, z soboty na niedzielę (12-13 grudnia) od 24.00 do 4.00 zamknięty zostanie ruch na al. 29 Listopada w rejonie przebudowywanego wiaduktu. Objazd poprowadzony będzie ulicą Siewną. Natomiast w weekend od 11 do 13 grudnia, w godzinach od 20.00 do 6.00 mogą wystąpić chwilowe zawężenia jezdni potrzebne do ustawienia sprzętu poza pasem drogowym na ul. Siewnej – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Aleja 29 listopada - przebudowa

Aleja 29 listopada - przebudowa

jk, krakow.pl

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca