Zaczęło się. Wiercą pod Rynkiem Głównym

Maszyny poszły w ruch. W środę rozpoczął się przewiert pod Rynkiem Głównym, dzięki któremu Wieża Ratuszowa i Sukiennice zostaną podłączone zostaną do miejskiej sieci ciepłowniczej i zaopatrywane będą w efektywne, ekologiczne ciepło.

Przewiert prowadzony jest prowadzony pod ścisłym nadzorem służb konserwatorskich i archeologów, a płyta Rynku Głównego nie zostanie naruszona.

Rozbudowa sieci ciepłowniczej w ścisłym centrum miasta to projekt, który umożliwia zastąpienie nieefektywnych źródeł ciepła, w tym przede wszystkim palenisk węglowych, ekologicznym ciepłem z miejskiej sieci. Rozbudowuje się ona obecnie w rejonach ulic: Pędzichów, Helclów, Słowiańska, Krowoderska, Biskupia, Sereno Fenna, Barska, Różana. Realizowane są podłączenia konkretnych budynków przy ulicach: Węgierska, Ptaszyckiego, Lindego, Prosta, Odrowąża, Bożego Ciała, Żelazna, Gnieźnieńska.

Największym realizowanym obecnie przedsięwzięciem inwestycyjnym MPEC jest jednak budowa nowej sieci ciepłowniczej wzdłuż przebudowywanej ulicy Basztowej. Kładziona jest tam preizolowana rura o średnicy 30 cm i długości 720 metrów. Umożliwi to w przyszłości podłączenie do sieci MPEC budynków zlokalizowanych przy ulicach Zamenhofa, Westerplatte, Rynku Kleparskiego, Zacisze oraz największych obiektów przy ulicy Basztowej, w tym m.in. Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego.

(wm, krakow.pl)

fot. telewizja.krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie