Zaczyna się długi weekend! Co robić w Krakowie?

Uroczysty obchody święta Konstytucji 3 Maja, 87. Krakowska Lekcja Śpiewania „Majowa Jutrzenka”, festiwal Mastercard Off Camera, a także premiery teatralne oraz warsztaty artystyczne. Zobacz, co można robić w Krakowie w długi weekend.

Kraków udekorowany flagami i patriotycznie podświetlony

W związku ze świętami: Pracy i przystąpienia Polski do Unii Europejskiej – środa, 1 maja, Flagi – czwartek, 2 maja i Konstytucji 3 Maja w piątek, 3 maja, Kraków zostanie udekorowany flagami państwowymi, miejskimi oraz Unii Europejskiej. Szczegółowy program obchodów Święta Narodowego 3 Maja w Krakowie w powyższym linku.

87. Krakowska Lekcja Śpiewania „Majowa Jutrzenka”

„Majowa Jutrzenka” – to tytuł 87. Krakowskiej Lekcji Śpiewania, która odbędzie się 3 maja o godz. 17.00 na Małym Rynku. Podczas koncertu z udziałem artystów Teatru Loch Camelot i śpiewającej publiczności zabrzmią pieśni i piosenki patriotyczne. Lekcję poprowadzi Waldemar Domański – pomysłodawca wydarzenia i dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki.

Koncert pieśni patriotycznych w Muzeum AK

Muzeum Armii Krajowej i Filharmonia Krakowska zapraszają na koncert z cyklu Kameralna Scena Patriotyczna. Pod hasłem „Vivat Niepodległa!” jutro, 2 maja o godz. 18.00 w Muzeum AK zabrzmią pieśni i poezje narodowe.

„Bandera w górę!” – pochód flisacki i otwarcie sezonu na Przystani Muzeum

Tych, którzy Dzień Flagi chcieliby świętować nieco niestandardowo, bo skupiając się na banderze, Muzeum Krakowa zaprasza na poprzedzone pochodem flisackim otwarcie sezonu na Przystani Muzeum. Wydarzenie odbędzie się jutro, 2 maja – początek o godz. 16.00 przy wieży Ratuszowej.

Festiwal Mastercard Off Camera

26 kwietnia wystartowała 17. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera. W programie 183 projekcje, blisko 100 filmów i 280 punktów w programie. Wydarzenie trwa do 5 maja.

Miasto. Muzeum. Zmiany. Dwadzieścia lat w Unii Europejskiej

Jak w zjednoczonej Europie wyglądają relacje między tożsamością europejską a lokalną? Jak ułatwienia w przemieszczaniu się wpływają na turystykę i jakie są zagrożenia overtourismu? Jak muzea miejskie w różnych stronach Europy dbają o dziedzictwo? To tematy organizowanej przez Muzeum Krakowa międzynarodowej konferencji „Miasto. Muzeum. Zmiany. Dwadzieścia lat w Unii Europejskiej”, która odbywa się w dniach 1–2 maja.

Maj w skateparku! Bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży

Pod czujnym okiem instruktorów będzie można nauczyć się jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX. Zajęcia są przeznaczone dla osób w wieku 7–14 lat. Liczba uczestników jest ograniczona. Najbliższe spotkanie 4 maja, w godz. 13.30–15.00 – skatepark w parku Jordana.

Majówka w Muzeum Inżynierii i Techniki

Muzeum Inżynierii i Techniki zaprasza w długi weekend majowy – od 1 do 5 maja – do Zajezdni przy ul. św. Wawrzyńca 15 oraz do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema przy al. Pokoju 68. Dziś, 1 maja oraz w piątek, 3 maja, o godz. 16.00 będzie można odkryć tajemnice pH gleby a 3 maja, o godz. 17.00 odbędzie się pokaz chemiczny.

„Męczeństwo i śmierć Marata” – spektakl dla dorosłych i młodzieży w Teatrze Groteska

Teatr Groteska zaprasza na pierwszą w tym sezonie premierę spektaklu dla dorosłych i młodzieży 15+. „Męczeństwo i śmierć Marata” w reżyserii Konrada Dworakowskiego to nowa propozycja teatru przygotowana na podstawie dramatu Petera Weissa „Męczeństwo i śmierć Jean Paul Marata przedstawione przez zespół aktorski przytułku w Charenton pod kierownictwem pana de Sade”. Premiera 4 maja.

Najnowsze

Co w Krakowie