Zaczyna się kolejny etap dużego remontu. Będą utrudnienia!

fot. ZDMK

O północy z niedzieli na poniedziałek rozpoczynają się prace na ul. Nowohuckiej w stronę Czyżyn. To oznacza, że kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Remont Nowohuckiej rozpoczął się na początku lipca. Roboty prowadzone są na odcinku od mostu Nowohuckiego do skrzyżowania z ul. Saską. 

Drogowcy zakończyli już prace brukarskie i teraz zaczynają wymianę nawierzchni na jezdni południowej.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa informuje, że w związku z pracami będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu. Prace na jezdni południowej (kierunek Czyżyny – od skrzyżowania z ul. Saską do mostu) rozpoczną się w niedzielę, 2 sierpnia br. ok. godz. 24:00 i potrwają do poniedziałku, 10 sierpnia, w tym czasie:

Jezdnia południowa ulicy Nowohuckiej zostanie zamknięta – ruch pojazdów odbywał będzie się po jezdni północnej – po jednym pasie w każdym kierunku.
Dodatkowo, w nocy z 7 na 8 sierpnia br. oraz w nocy z 10 na 11 sierpnia br. realizowane będą prace związane z wymianą nawierzchni na tarczy skrzyżowania z ul. Saską (od strony jezdni południowej).

Oprócz tego, od przyszłego poniedziałku (10 sierpnia) drogowcy ruszą z wymianą krawężników na jezdni północnej. „W związku z robotami będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu – miejscowe połówkowe zamknięcia jezdni (na długości ok. 150 m). Wymiana nawierzchni na jezdni północnej planowana jest w drugiej połowie sierpnia” – informuje ZDMK.

Koszt prac to ok. 3,6 mln zł. Zakończenie remontu planowane jest pod koniec sierpnia.

(red)

Zobacz także