Zaczyna się! Masa atrakcji w krakowskich parkach. Znamy szczegóły!

fot. KRKnews

Ćwicz w zieleni, Piknikuj w zieleni, Parkobus w zieleni, kino letnie – to tylko niektóre z atrakcji, które w tym sezonie letnim czekają na krakowian. Sprawdź, co i kiedy możesz robić!

Jedno, co w ostatnich latach bezsprzecznie zmieniło się w Krakowie, to podejście do parków i sposobu ich wykorzystania. Przykładem są akcje organizowane w ramach projektu „Zatrać się w zieleni”.

Oto harmonogram tegorocznych atrakcji:

  • „Piknikuj w zieleni. Piknik Krakowski”

Odbędzie się w parku Krakowskim, parku Bednarskiego, parku Decjusza oraz nad Zalewem Nowohuckim. Tego czego nie zabraknie to pysznego jedzenia i niezliczonych atrakcji dla małych i dużych. Letnie weekendy między 11.00 a 17.00 to idealny czas, aby odwiedzić krakowskie parki i skorzystać z wyjątkowej oferty warsztatów, zajęć dla dzieci, zajęć sportowych i różnego rodzaju animacji. Rozpoczyna się już 2 czerwca piknikiem w parku Krakowskim. Będzie to wspaniała okazja, aby zobaczyć nowe oblicze parku znajdującego się w samym sercu Krakowa.

 

  Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień
Soboty:

16.06 park Kościuszki

23.06 park Jordana

30.06 park Bednarskiego

park Bednarskiego Zalew Nowohucki 1.09 park Bednarskiego
Niedziele:

17.06 park Ratuszowy

24.06 park Jerzmanowskich

park Krakowski park Decjusza 2.09 park Krakowski

Zapraszamy w godz. 11.00 – 17.00

  • „Ćwicz w Zieleni”

Bezpłatne zajęcia fitness w czterech krakowskich parkach to okazja do wskoczenia w sportowy strój i spędzenia tego czasu na łonie przyrody. Instruktorzy krakowskich klubów fitness zadbają o formę i kondycję, a może też zarażą pasją do ćwiczeń. Wystarczy zapisać się przez dostępny na stronie ZZM formularz.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do środy. Proponowane są także treningi biegowe, Boot Camp Madness, Lans na balans, Tabata, Zdrowy kręgosłup, Spal dużo kcal!, Power Training, Nordic walking.

  • „Parkobus w zieleni”

Sześć wyjątkowych wycieczek a na miejscu zielone atrakcje, ciekawostki przyrodnicze bądź tętniący piknikową atmosferą park. Wszystko to dzięki bezpłatnym przejazdom zielonym Parkobusem. ZZM mieszkańców Kurdwanowa zabierzemy do Lasu Witkowickiego, a Nowohucian na Bagry. Oto parkobusowy rozkład jazdy:

Parkobus Nowa Huta [pdf]

Parkobus Kurdwanów [pdf]

Parkobus Prokocim-Bieżanów [pdf]

  • „Kino na trawie. Kino wielu kultur”

Idea pokazu „Kino na trawie. Kino wielu kultur.” to coś więcej niż tylko kino plenerowe. W ramach projektu połączone zostanie odkrywanie nowych, często nieznanych terenów zielonych Krakowa z odkrywaniem nowej kultury, którą można poznać dzięki filmom. Filmy prezentowane będą w językach oryginalnych z polskimi napisami dzięki czemu będziemy mogli z jednej strony jeszcze bardziej zbliżyć się do krajów, które filmy prezentują, z drugiej zaś poszerzyć grono ich odbiorców o osoby, dla których jest to język ojczysty. Pokazy odbywać się będą co dwa tygodnie w czwartki, a w przypadku niepogody pokaz przeniesiony zostanie na kolejny czwartek. Start ok. godz. 20.30.

Harmonogram:

  • 7 czerwca – park Jordana – Niemcy
  • 21 czerwca – plac Axentowicza – Malta
  • 5 lipca – park Stacja Wisła
  • 19 lipca – ogród przy Instytucie Austriackim ul. Krupnicza – Austria
  • 9 sierpnia – park Bronowice – Włochy
  • 23 sierpnia – Ogród Mehoffera – Francja

ip

zdjęcie tytułowe / fot. KRKnews

Zobacz także