Zadyma w krakowskiej restauracji. Chuligani obronili kobietę molestowaną przez Turków? [wideo]

Dla jednych to zwykła chuligańska zadyma, dla innych jasny sygnał, że w Polsce muzułmanie nie mają prawa się panoszyć. W jednej z krakowskich restauracji doszło do bijatyki między Polakami a Turkami.

Nagranie zostało opublikowane na twitterowym koncie „The Backup of OnlineMagazine”,  gdzie można znaleźć wiele materiałów o imigrantach.

„Polscy chuligani w krakowskiej restauracji zaatakowali tureckich muzułmanów, którzy molestowali kobietę” – napisano pod nagraniem, które jest zapisem z restauracyjnego monitoringu.

https://twitter.com/Fake_Ljaschko/status/1127898207592357888

Pod nagraniem rozgorzała dyskusja. Jedni piszą, że to nie „polscy chuligani”, ale „polscy bohaterowie”, którzy stanęli w obronie kobiety. Inni z kolei nazywają ich dżentelmenami.

Pojawiają się też wpisy, które dają jasno do zrozumienia, że dla niektórych w całej sytuacji kluczowe jest pochodzenie etniczne. „Brawo! Pokazaliście tym Turkom, że w Polsce nie będą się panoszyli tak jak w Niemczech” – napisał jeden z internautow.

„Dostali lekcję, której nigdy nie otrzymaliby w Niemczech” – dodaje ktoś inny.

Pod nagraniem zamieszczane są nawet gratulacje z zagranicy. „Polacy, jesteście wspaniali.. Honor i szacunek dla was. Pozdrowienia z Włoch” – napisał Viaggio.

Inni jednak poddają pod wątpliwość bohaterskie pobudki bijatyki. „Na filmie jedynie widać jak jedne barany tłuką drugich… A może to ci z prawej zabrali kebaba tym z lewej… A może to księża biją się o wikariuszy…. Dzięki ci Panie że w prawdziwej Polsce w śród prawdziwych Polaków nikt nikogo nie bije” – szydzi jeden z internautów.

„The Backup of OnlineMagazine” ma na Twitterze sporo, bo ponad 8 tys. obserwujących. Nagranie w świat podało kolejnych pół tysiąca, a polubiło tysiąc użytkowników.

ks

 

Najnowsze

Co w Krakowie