Zagadkowe zgony w więzieniach. Ziobro na wylocie? „Mam wątpliwości, czy były to samobójstwa”

fot. Pixabay

Czarne chmury zbierają się nad ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro. Politycy domagają się jego dymisji. To efekt ostatnich tajemniczych zgonów w więziennych celach. Opozycja już mówi o… seryjnym samobójcy.

Wczoraj w celi znaleziono zwłoki Brunona Kwietnia, skazanego za planowanie zamachu na Sejm. Z kolei w piątek samobójstwo w więzieniu miał popełnić były pięściarz Dawid „Cygan” Kostecki. Ten pierwszy twierdził, że w planowanie zamachu wrobiły go specsłużby. Drugi zaczął sypać i mówić o układach polityków z przestępcami na Podkarpaciu.

„Powiesił się leżąc na łóżku?!”

Ich śmierci owiane są tajemnicą. We wtorek o 7 rano Kwiecień został przeniesiony do pojedynczej celi. Dwie godziny później znaleziono jego ciało.

– Nic nie wskazywało ma to, że czuje się gorzej, ma problemy zdrowotne czy chce popełnić samobójstwo – mówi nam mecenas Maciej Burda, obrońca Brunona Kwietnia.

Popełnił samobójstwo czy został zamordowany? Pytamy obrońcę Brunona Kwietnia [wywiad]

Z kolei Kostecki powiesił się na prześcieradle… leżąc na więziennej pryczy. – Powiesił się leżąc na łóżku?! – dopytają internauci.

– Wątpliwe jest, jak donoszą media, czy aby na pewno były to samobójstwa – powątpiewa posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak.

„PiS gwałtownie domagało się mojej dymisji”

– Na pewno minister w takiej sytuacji powinien podać się do dyspozycji premiera – mówi nam poseł Grzegorz Lipiec. – Tak zrobił minister Ćwiąkalski. Osobną kwestią jest, czy premier taką dymisję przyjmie – dodaje.

Zbigniew Ćwiąkalski zrezygnował z teki ministra w 2009 roku, po głośnym samobójstwie Roberta Pazika, który odsiadywał karę dożywocia za zabójstwo Krzysztofa Olewnika.  – Podałem się do dymisji. Wtedy PiS się tego gwałtownie domagało – wspomina Ćwiąkalski. Stwierdził, że zrobił to, mimo że samobójstwo Pazika było „całkowicie poza nim”.

„Ziobro bez honoru”

– Profesor Ćwiąkalski wykazał się honorem. Niestety Ziobro honoru nie ma – grzmi Marczułajtis-Walczak. – Myślę, że mimo tak drastycznych wydarzeń zachowa stanowisko. Politycy PiS powiedzą przecież, że nic się nie stało – mówi posłanka w rozmowie z KRKnews.

Jeszcze bardziej dosadni w wyrażaniu swoich opinii są nasi Czytelnicy. Oto jak komentują ostatnie wydarzenia na naszym profilu na Facebooku:

źródło: Facebook KRKnews.pl

Poseł Grzegorz Lipiec: – Ostatnio bokser Kostecki, który ujawnił powiązania polityków ze światem przestępczym, a teraz Kwiecień. Mam nadzieję, że Falenty ktoś pilnuje…

(lm)

Kolejna tajemnicza śmierć w więzieniu. Seryjne zgony?!

Zobacz także