Zakaz kąpieli na Zakrzówku? Nie dla wszystkich. Tłumy w wodzie i na skałkach

Fot. KRKnews.pl

Zakrzówek ogrodzony i zamknięty. Nie wolno wchodzić na jego teren. Obowiązuje zakaz kąpieli. To teoria. W rzeczywistości tłumy korzystają z uroków zbiornika wodnego w skałkach. Pełno ludzi jest w wodzie i na skalnych obrywach.

Tak wygląda zamknięty Zakrzówek

Tak wygląda zamknięty Zakrzówek
Obraz 2 z 15

Koniec tygodnia. Piękna pogoda. Tłumy idą w kierunku Zakrzówka. Z ręcznikami, z materacami dmuchanymi. Młodzież, rodzice z dziećmi, osoby starsze. Wejścia na teren dawnego kamieniołomu wypełnionego wodą – zamknięte. Kartki informują o zakazie kąpieli i obrazują, jak Zakrzówek będzie wyglądał po zagospodarowaniu tego miejsca na kąpielisko.

Ale bez większych problemów można znaleźć dziurę w ogrodzeniu. W jej okolicach pełno rowerów przypiętych do słupków, stojaków, nawet do ogrodzenia.

Po wejściu widać ludzi opalających się na zboczu łagodnie opadającym do zbiornika. Są też rodzice z dziećmi, z bardzo małymi dziećmi. W wodzie pełno kąpiących. Niektórzy pływają z dala od brzegu. Na skałkach młodzi ludzie. Co jakiś czas ktoś skacze z wysokości do wody, dopingowany nie tylko przez znajomych.

Tak wygląda zamknięty na cztery spusty Zakrzówek….

GS

Co skrywa dno i wody Zakrzówka? To właśnie dlatego nie wolno się tam kąpać

Zobacz także