Wejście do Urzędu Marszałkowskiego tylko z urzędnikiem za rączkę?

Musisz przeczytać

„Obowiązuje całkowity zakaz poruszania się po obiekcie Urzędu Marszałkowskiego WM bez obecności urzędnika” – informację tej treści widzą petenci wchodzący do budynku przy ul. Basztowej 22 w Krakowie.

„Dobra zmiana made in Prawo i sprawiedliwość. Po licznych wtopach Witold Kozłowski przestraszył się obywateli?” – pyta w mediach społecznościowych Dominik Jaśkowiec, przewodniczący Rady Miasta Krakowa. Pod jego postem ze zdjęciem informacji o zakazie poruszania się po urzędzie bez obecności urzędnika jeden z internautów zapytał: czy za rączkę będą oprowadzać?

Na własnej skórze nowy zakaz odczuł poseł PO Marek Sowa. Zanim w poniedziałek wszedł do Urzędu Marszałkowskiego, został wylegitymowany. „Gabinet Marszałka zawsze był otwarty dla wszystkich. Tak było za czasów Marszałków: Nawary, Sepioła, Krupy i również za moich. Wejść mógł każdy! Dzisiaj jest to już niemożliwe. Przekonałem się o tym osobiście. Wejście wyłącznie po wylegitymowaniu, strażnik udający, że nie poznaje. Paranoja kontroli przekształca Urząd w biurokratyczną fortecę” – skomentował to wydarzenie poseł Sowa.

Fot. Facebook Marka Sowy

Stan wyjątkowy w urzędzie na Basztowej? Ograniczanie dostępu do urzędów, a właściwie do najważniejszych gabinetów nie jest niczym nowym. Na Basztowej, gdzie urzędują wojewoda małopolski i marszałek województwa, już od kilku lat wchodzący pytani byli, gdzie się udają, choć wiele osób przechodziło obok stanowisk i nikt ich nie zatrzymywał. Zakazu samodzielnego poruszania się po urzędzie nie było. Do krakowskiego magistratu na placu Wszystkich Świętych można wejść bez problemu, czasem portier pyta o cel wizyty. Ale korytarz z gabinetami prezydenta i jego zastępców jest niedostępny – żeby tam wejść trzeba podać cel wizyty i dopiero wtedy portier wpuszcza do najważniejszej części Urzędu Miasta Krakowa.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca