Zakaz postoju dorożek na Rynku Głównym. I zalecenie, by nie męczyć koni w upale

Na dwa dni został wprowadzony zakaz postoju dorożek na Rynku Głównym. Urząd Miasta zalecił także dorożkarzom, by zaprzestali działalności w czasie największych upałów. W niedzielę ma się ochłodzić, więc najprawdopodobniej wtedy dorożki wrócą na Rynek Główny.

„W związku z wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alertem na temat zagrożenia pierwszego stopnia upałami na terenie województwa małopolskiego, Urząd Miasta Krakowa, jako zarządca Rynku Głównego, w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Dorożkarzy Krakowskich, ogłosił zamknięcie postoju dla dorożek na Rynku Głównym w piątek i sobotę, 21 i 22 sierpnia w godz. od 11.00 do 18.00” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Krakowa.

„Jednocześnie, mając na uwadze bezpieczeństwo powożących oraz zwierząt zaprzęgowych, magistrat zalecił zaprzestanie prowadzenia działalności w okresie najwyższych temperatur oraz zobowiązał wszystkich powożących do korzystania z postojów zastępczych” – podaje magistrat.

Decyzja o ewentualnym wydłużeniu czasu obowiązywania nowych zasad zostanie podjęta w piątek na bazie prognoz meteorologicznych. Na niedzielę zapowiadany jest znaczy spadek temperatury, więc najprawdopodobniej tego dnia dorożki będą mogły wrócić na Rynek Główny.

Zakaz postoju dorożek na Rynku Głównym w regularnych godzinach od 13.00 do 17.00 obowiązuje zawsze, gdy temperatura przekroczy 28 stopni Celsjusza w cieniu. Dorożkarze mogą wówczas korzystać z postojów zastępczych (na alejce Plant przy ul. Podzamcze, przy Barbakanie oraz na ul. Mikołajskiej przy bazylice Mariackiej). Z postojów zastępczych dorożkarze mogą korzystać także poza wyżej wymienionymi godzinami.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie