Zakaz wjazdu dorożek na Rynek Główny

Musisz przeczytać

Z powodu fali upałów władze Krakowa zamknęły Rynek Główny dla dorożek. W niedziele i poniedziałek  od godziny 10.30 do 19 w okolicy Sukiennic zabroniony jest zarówno postój, jak i przejazd ciągniętych przez konie pojazdów. Miejscy urzędnicy zapewniają, że dobrostan zwierząt jest „priorytetem miasta”.

Jak informuje urząd miasta „w trosce o bezpieczeństwo koni powożący mają korzystać z wyznaczonych zacienionych postojów zastępczych przy Barbakanie i na alejkach Plant przy ul. Podzamcze, między ul. Sienną a ul. Mikołajską. Muszą też regularnie poić zwierzęta i na bieżąco śledzić komunikaty dotyczące pogody”.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia w sprawie upałów dla Krakowa i większej części województwa małopolskiego, z wyłączeniem powiatów na południu regionu – obowiązuje ono od niedzieli, 13 sierpnia, od godz. 13.00, do środy, 16 sierpnia, do godz. 18.00.

Wedle prognoz temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 do 32 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 18 do 20 st. C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent

Patrycja Bliska 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca