Zakończono przetarg na budowę Krakowskiego Centrum Muzyki

Musisz przeczytać

Udział wzięło pięć firm z całej Polski, a oferty zostały otwarte wczoraj. Zwycięzca będzie miał 18 miesięcy na wykonanie prac. To pierwszy etap budowy muzycznego kompleksu w Cichym Kąciku.

– Wszystkie firmy, które wzięły udział w konkursie, mają doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji. Teraz jest czas na ich szczegółową weryfikację – mówi Jan Pamuła, prezes Agencji Rozwoju Miasta Krakowa.

Krakowskie Centrum Muzyki powstaje wg projektu Jarosława Kutniowskiego, Marka Dunikowskiego, Aleksandry Dzienniak i Mateusza Dudka z grupy BE DDJM Architekci, który zwyciężył w międzynarodowym konkursie architektoniczno-urbanistycznym ogłoszonym przez Miasto we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Kraków. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem; do udziału zostało zaproszonych 42 uczestników. W pierwszym etapie zostało złożonych 25 opracowań studialnych. Do drugiego etapu zakwalifikowano trzy prace studialne.

Na działce przy ul. Piastowskiej 20 ma powstać nowoczesna sala koncertowa z widownią na 1000 miejsc, wyposażona w scenę dla 120 muzyków i balkon, mogący pomieścić 80-osobowy chór. Będzie także aula na 300 osób, wielofunkcyjne sale prób, garderoby, biura miejskich orkiestr oraz przestrzeń kreatywna z miejscem na edukację muzyczną. Budynek w swojej ostatecznej formie będzie można oglądać w 2024 r.

Budowa pierwszego etapu centrum, a więc stanu surowego, jest szacowana na 110 mln zł, przy czym 99 mln pochodzi z rządowego funduszu „Polski ład”.  Pozostałe 11 mln zł to wkład własny ARMK.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca