Zakończono spawanie nowego wiaduktu nad Zakopianką

Stalowa konstrukcja wiaduktu w Gaju połączyła już obie strony drogi krajowej nr 7, czyli popularnej  zakopianki. Ze względu na niekorzystną pogodę drogowcom nie udało się wykonać zaplanowanych prac w terminie. 

13 listopada rozpoczął się kolejny etap prac związanych z budową węzła w Gaju na zakopiance. Ze względu na montaż konstrukcji wiaduktu zamknięty został ok. 200-metrowy fragment jezdni w kierunku Myślenic. W tym czasie ruch w obu kierunkach tylko jednym pasem Utrudnienia miały potrwać cztery dni – do 16 listopada. Niestety drogowcom nie udało się dokończyć zaplanowanych prac, których z powodu deszczu nie udało się wykonać w zaplanowanym terminie. 

Teraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że prace spawalnicze udało się dokończyć. – Kluczowe spawanie, które musieliśmy zrobić po zamontowaniu konstrukcji wiaduktu nad DK7, skończone. W Gaju samochody jadą już zakopianką dwoma pasami w każdym kierunku. Dziękujemy kierowcom za cierpliwość i wyrozumiałość – przekazała GDDKiA.

W Gaju powstaje wiadukt nad dk7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się między ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na dk7, chodniki o długości 750 m, oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł.

fot. GDDKiA w Krakowie

Patrycja Bliska 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie