Zakrzówek odzyskany! Powstanie miejski park

Musisz przeczytać

Jest zgoda Komisji Budżetowej na wykup terenów w Zakrzówku. Chodzi o tereny, które należą do portugalskiej spółki Gerium. Planowała ona wybudowanie na Zakrzówku nowego osiedla mieszkaniowego, ale inwestycja została oprotestowana przez mieszkańców. W zamian krakowianie zyskają na Zakrzówku miejski park.

Po ogłoszeniu planów spółki Gerium, mieszkańcy niemal natychmiast zorganizowali protesty i zebrali podpisy innych krakowian, którzy nie chcieli zgodzić się, by na Zakrzówku powstało kolejne betonowe osiedle mieszkaniowe.

Radni z Komisji Budżetowej wysłuchali głosu mieszkańców, bo ostatecznie wyrazili zgodę, by za kwotę 26 mln złotych wykupić 50 ha terenów od portugalskiego inwestora. Zanim jednak ruszy budowa parku miejskiego, prezydent Krakowa musi sfinalizować transakcję. Następnie ogłoszony zostanie konkurs na stworzenie parku.

Na Zakrzówku zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego będą mogły postać m.in. boisko, miejsca rekreacji oraz ścieżki edukacyjne. Nie wiadomo jednak kiedy krakowianie mogą spodziewać się rozpoczęcia i zakończenia budowy parku.

(pt)

Arcadiuš via Foter.com / CC BY

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

8 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca