Zakrzówek. Dno jednego z pływających basenów nie wytrzymało obciążenia

Musisz przeczytać

Od środy nurkowie wzmacniają dno jednego z pływających basenów na Zakrzówku. Nurkowie przykręcają do dna dodatkowe płyty. W tym tygodniu redakcja KRKnews.pl opisała problem z przekroczeniem limitu osób w basenach, co doprowadziło do odkształcenia dna i poluzowania śrub. Po naszym artykule na kąpielisku został wprowadzony limit osób, które mogą z niego jednorazowo skorzystać. Ma obwiązywać od soboty 8 lipca.

Od środy nieczynny jest najpopularniejszy basen na Zakrzówku. Chodzi o basen o głębokości 120 cm. Jak pisaliśmy w tym tygodniu, basen został został zamknięty w wyniku przeciążenia, które spowodowało poluzowanie śrub mocujących dno. Przyczyną tego zdarzenia była zbyt duża liczba osób przebywających w basenie. Dzień po naszym artykule, Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował ,że wprowadza limit osób, które mogą jednocześnie korzystać z basenów. 

Pomimo zapewnień urzędników z ZZM o „rutynowej konserwacji basenu”, trudno przykręcanie dodatkowych płyt nazwać standardowym postepowaniem. Jak widać na zdjęciach, dno zostało poważnie odkształcone. Konieczne było jego dodatkowe wzmocnienie i wymienienie części śrub mocujących. Zdaniem ZZM nie ma powodów do niepokoju – Trwają prace serwisowe. Będziemy robić przeglądy, gdy będzie pozwalała pogoda. I teraz jest dokładnie taka pogoda. Nic nadzwyczajnego się nie dzieje, a liczba osób na chwilę obecną nie powoduje problemów – zapewniała  w czwartek rzecznik prasowa ZZM Aleksandra Mikolaszek.

na zdjęciu widać dodatkowe wzmocnienie dna basenu 120 cm, fot. KRKnews
dodatkowe wzmocnienia dna, fot. KRKnews.pl

 

od środy nurkowanie wzmacniają dno basenu 120 cm, fot. KRKnews

Jak ustaliliśmy taki stan rzeczy został spowodowany nieprzestrzeganiem limitów osób. Zgodnie z dokumentacją techniczną oraz regulaminem parku, na pomostach i basenach może jednorazowo przebywać 600 osób. W ostatnie słoneczne dni mogło się na nich znaleźć jednocześnie nawet około 3000 osób. 

Jeszcze tego samego dnia po ukazaniu się artykułu, Zarząd Zieleni Miejskiej przekazał, że w każdy poniedziałek baseny oraz pomosty będą nieczynne, „aby umożliwić przeprowadzenie prac konserwacyjnych i serwisowych” –  Jest to rutynowa procedura mająca na celu zapewnienie odpowiedniego stanu technicznego kąpielisk – tłumaczył ZZM. 

ZZM nie informuje o terminie usunięcia awarii. Pływające pomosty i baseny zostały oficjalnie otwarte 1 czerwca. Budowa trwała trzy lata. Cała konstrukcja unosi się około 20 metrów nad dnem.

Jarek Strzeboński  

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

24 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
24 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca