Zmiany w 500+. „Zamiast pieniędzy…”

Musisz przeczytać

– Ponad 1stu rodzinom w Małopolsce Przyznano 500+ w formie rzeczowej lub opłacono usługi. To dużo. Zamiast dać pieniądze do ręki, zamieniono to na świadczenia. To dobra rzecz. Te wydatki są kontrolowane. 500+ ma dotrzeć do dzieci – powiedział w porannej rozmowie na antenie Radia Kraków wojewoda małopolski Józef Pilch.

Józef Pilch
Józef Pilch

Program 500+ w Małopolsce pracuje pełną parą i przynosi efekty. – Do końca roku wydamy 1 miliard 737 milionów. Mówię ogółem z usługami dla gmin. To nie jest dużo. Mamy 260 tysięcy wniosków przyznanych. Co to jest 100? Nad tymi rodzinami trzeba pracować. Jak za rok będzie to 50 to się ucieszę. Jednak to jest ważne. Apel do gmin dotarł. Oni reagują na krzywdę dzieci.

Wojewoda małopolski przedstawił liczby dotyczące programu 500. – Liderów jest dużo. Średnia to 89-90% świadczeń wydanych. Mamy zaległych świadczeń niewiele. Oczekuje 23 tysiące świadczeń. Wypłaciliśmy w samym Krakowie 87 milionów 300 tysięcy. Wieliczka prawie 12 milionów, Nowy Sącz – 16 milionów. Te pieniądze doszły. To cieszy. W sumie mamy około 96% wykonalności.

Cała rozmowa tutaj.

(bg)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca