Zamiast imprezować w strasznych kostiumach wolą… leżeć na ziemi! Młodzież będzie strajkować

Halloween / fot. Pixabay

Maratony horrorów, wiedźmy i szkielety oraz cukierek albo psikus. Z tym właśnie kojarzy się Halloween, które chętnie świętuje coraz więcej Polaków. Wydawać, by się mogło, że to święto zdobywa popularność przede wszystkim wśród młodzieży. Jednak w tym roku młodzi krakowianie wolą… protestować razem z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym. 

– Już niedługo możliwości uratowania sytuacji znikną, kryzys klimatyczny osiągnie apogeum i wtedy Matka Natura wytnie nam największy psikus świata, choć nikomu do śmiechu nie będzie – komentuje organizatorzy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Protest odbędzie się w czwartek o godz. 16.00 pod Bramą Floriańską. Młodzi ludzie ubrani na czarno będą leżeć na ziemi i milczeć. Ma to przynieść refleksję i zrozumienie przesłania Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Organizatorzy twierdzą, że strajkujący będą też krzyczeć i skandować hasła. 

– My chcemy natomiast powrócić do tradycji, ale zadając to pytanie, sugerujemy by zastanowić się kto komu wykręca tego psikusa. Obawiamy się, że już od dobrych kilkudziesięciu lat pozwalamy politykom i polityczkom na całym świecie robić nas w balona. Wielkim tego świata nie udaje się sprostać wymaganiom jakie stawia przed nimi natura, za nic mają coraz naglące potrzeby ograniczenia emisji gazów cieplarnianych – twierdzą organizatorzy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. 

Zobacz także