Zamienił PO na PiS. Teraz żegna się z krakowską radą miasta

– W najbliższych wyborach nie będę ubiegał się o mandat Radnego Miasta Krakowa i po 20 latach zakończę wspaniałą przygodę, jaką była praca w samorządzie miasta – poinformował dziennikarzy Tomasz Urynowicz, miejski radny, który podczas tej kadencji przeszedł z klubu Platformy Obywatelskiej do Prawa i Sprawiedliwości.

Od 1998 roku był radnym dzielnicy, przewodniczącym rady dzielnicy. Ostatnie dwie kadencje zasiadał w radzie miasta.

– Moja praca to konkretne osiągnięcia: od najdawniejszych inicjatyw, jeszcze z lat 90-tych ubiegłego wieku, jak utworzenie Parku Żeromskiego na nowohuckiej Skarpie, czy budowie pierwszego systemu monitoringu miejskiego przy Placu Centralnym, aż po dzisiejsze, jak choćby budowa sali gimnastycznej na os. Słonecznym, modernizacja kilkudziesięciu boisk przy szkolnych, lodowiska przy NCK, czy popularnych Smoczych Skwerów, nowoczesnych placów zabaw, czy wielu, wielu innych spraw związanych z poprawą infrastruktury komunalnej – chwali się Urynowicz.

– Na zakończenie tej kadencji, jak wynika z raportu Fundacji Stańczyka, mam najwyższy współczynnik zrealizowanych obietnic wyborczych… – stwierdził polityk, który zdecydował, że kończąca się kadencja będzie jego ostatnią w radzie miasta.

(rg)

fot. Facebook Tomasza Urynowicza

Zobacz także