Zamknięte tunele Trasy Łagiewnickiej. Rozpoczynają się kolejne prace gwarancyjne

Musisz przeczytać

Spółka Trasa Łagiewnicka  poinformował o wznowieniu prac remontowych tunelach Trasy Łagiewnickiej. Ma to związek z przeciekami zaobserwowanymi w tunelach, o których informowaliśmy w tym roku (40. przecieków w tunelach Trasy Łagiewnickiej. Dotarliśmy do dokumentów) .  Kierowców i pasażerów MPK czekają zmiany w organizacji ruchu.

Pierwsze prace gwarancyjne rozpoczęły się w marcu tego roku. Były konieczne, ponieważ jak się okazało, w oddanych w ubiegłym roku do użytku tunelach Trasy Łagiewnickiej pojawiły się przecieki wody – Przesiąkania wody przez ściany tuneli zostało stwierdzone i jest obserwowane i ewidencjonowane przez pracowników spółki Trasa Łagiewnicka sukcesywnie od października 2022 roku – informowała spółka.  Jednocześnie spółka zapewniała, że „stwierdzone przecieki w żaden sposób nie wpływają na bezpieczeństwo korzystania z tuneli.

Zaobserwowane w trakcie przeglądów miejsca przesączania wody zostały zgłoszone Wykonawcy robót jako wada do usunięcia w ramach udzielonej Miastu gwarancji. Wykonawca uznał roszczenie miasta. Nieszczelności tuneli będą usuwane jako wady w ramach gwarancji po ustabilizowaniu się warunków pogodowych, ponieważ tego typu prace muszą być wykonywane przy wyższej temperaturze. Wykonawca wymieni również okładziny ogniochronne ścian tuneli w miejscach gdzie powstały zawilgocenia i nacieki.

Prace gwarancyjne zostały przerwane na czas trwania Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie. Teraz, jak informuje spółka Trasa Łagiewnicka, prace zostają wznowione – W związku z dobiegająca końca Igrzyskami Europejskimi, Wykonawca Trasy Łagiewnickiej wznawia od 5 lipca prace serwisowe w tunelu TD-04, czyli tym znajdującym się pomiędzy ul. Zakopiańską a ul. Nowoobozową – oba kierunki. Prace będą wykonywane w godzinach od 22:00 do 05:00 – podaje spółka. 

W związku z tym MPK wprowadza zmiany w  kursowaniu linii nr 196 i 608:

nr 196 – w godz. ok. 6.00–22.00 będzie kursować bez zmian. Kursy przed godz. 6.00 i po godz. 22.00 będą wykonywane po trasie objazdowej: „Łagiewniki” – ul. Brożka, ul. Grota-Roweckiego, ul. Kobierzyńska, przystanek „Rostworowskiego” – … – „Kozienicka” / „Skotniki Szkoła”
nr 608 – będzie kursować po trasie objazdowej: „Czyżyny Dworzec” – … – ul. Wadowicka, ul. Brożka, ul. Grota-Roweckiego, ul. Kobierzyńska, przystanek „Rostworowskiego” – … – „Pod Fortem”.

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca