Zapewniał, że chce studiować, ale wpadł w Krakowie. Do Polski na razie nie wróci

Straż Graniczna zatrzymała w Krakowie Tunezyjczyka, który podróżował po Polsce i krajach sąsiednich. Na pobyt w naszym kraju nie miał jednak pozwolenia.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie przeprowadzili kontrolę legalności pobytu cudzoziemców w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim Krakowie, w wyniku której zatrzymano obywatela Tunezji.

-W trakcie kontroli cudzoziemiec okazał paszport zwykły i oświadczył, że z Tunezji podróżował przez kilka państw do Polski. Oświadczył, że do Strefy Schengen wjechał w lutym lub marcu 2022 roku, dokładnej daty nie pamięta. Z kolei na terytorium Węgier cudzoziemiec otrzymał dokument uprawniający do pobytu wyłącznie w tym państwie. Ponadto oświadczył, że posiadał pobyt czasowy na Ukrainie ze względu na studia, lecz dokument ten zgubił w Niemczech – relacjonuje straż miejska..

W lipcu 2022 r. Tunezyjczyk przyjechał do Polski, aby rzekomo kontynuować studia. Natomiast w październiku złożył wniosek o pobyt czasowy w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Do dnia wszczęcia kontroli decyzja nie została podjęta z powodu braków formalnych.

– W związku z powyższym, cudzoziemiec nie posiadając tytułu pobytowego na terytorium Polski, wjechał do RP wbrew obowiązującym przepisom. Komendant Placówki SG w Krakowie wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu w terminie 30 dni oraz orzekł o zakazie wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen na okres 6 miesięcy – podaje straż graniczna.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie