Zapłacimy mniej za przejazd A4!

Musisz przeczytać

Kierowcy zapłacą mniej za przejazd autostradą A4 Kraków – Katowice. Od połowy marca kierowcy, którzy zapłacą za przejazd przez bramki przy użyciu kart zbliżeniowych, lub wykupią abonament, zaoszczędzą 10 proc. To oznacza, że przejazd z Krakowa do Katowic będzie kosztował nas 18 złotych.

Od początku roku kierowcy dostali możliwość korzystania z przedpłaconych kart zbliżeniowych. Stalexport – który zarządza płatnym odcinkiem autostrady A4, chce w ten sposób przyspieszyć obsługę kierowców na bramkach poboru opłat. Jednocześnie karty te mają zastąpić tradycyjne bloczki abonamentowe, które wciąż będą jednak dostępne dla kierowców korzystających regularnie z autostrady A4.

Do tej pory kierowcy korzystający z abonamentów na przejazdy trasą Kraków-Katowice również mogli liczyć na zniżkę, ale jedynie w wysokości 5%. Zwiększenie zniżki ma zachęcić kierowców do korzystania z przedpłaconych kart zbliżeniowych i tym samym zmniejszyć kolejki na bramkach poboru opłat.

To kolejny etap usprawniania ruchu na bramkach. W ostatnich miesiącach poszerzono plac poboru opłat i ustawiono automaty służące do samodzielnego realizowania opłat przy użyciu kart płatniczych. Szczegóły dotyczące płatności i nowej oferty Stalexport można znaleźć na stronach internetowych spółki obsługującej płatny odcinek autostrady A4.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca