Zaplanuj kulturalny poniedziałek w Krakowie

W poniedziałek w Krakowie czeka nas sporo kulturalnych wydarzeń. Będziemy mogli wybierać między kinową klasyką, spotkaniem z podróżnikami, operą czy sztuką teatralną o niezwykłej historii opartej na faktach.

W ramach programu „Kazimierz Kutz in Memoriam” w Centrum Kultury Żydowskiej, zobaczymy dziś film pt. „Ludzie z pociągu” z 1961 r. W filmie, który przeniesie nas do czasów II wojny światowej, zagrały takie legendy, jak Danuta Szaflarska, Jadwiga Traczykówna czy młody Maciej Damięcki. Początek seansu o godz. 18.00, w sali przy ul. Meiselsa 17.

Klub Podróżników Śródziemie, jak co tydzień, zaprasza do udziału w spotkaniu z podróżnikami. Dziś wieczorem prowadzący zabiorą nas do Afryki. Ola Stodółka i Kuba Szczęśniak przybyli do Senegalu przed pełnią sezonu turystycznego, by lepiej poznać dawną francuską kolonię. Początek ich opowieści o godz. 19.00, w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Rajskiej 12.

Przy Dolnych Młynów 10, dziś wieczorem będą rządzić mocne brzmienia. W ZePeTe wystąpią grupy SFTP, Trash Boat, Landmvrks oraz, jako gwiazda wieczoru: While She Sleeps. Brytyjczycy z While She Sleeps wracają do Polski na dwa koncerty, aby promować swój nadchodzący album „So What”?, który ukaże się z początkiem marca. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

W teatrze im. Juliusza Słowackiego zobaczymy dziś sztukę opartą na faktach. Pensjonat Rity i George’a to na pozór zwykłe letnie siedlisko. W rzeczywistości jest to miejsce, dokąd z całego kraju przyjeżdżają heteroseksualni mężczyźni, którzy ubierają się jak kobiety. Zabawna historia poruszy problem tolerancji i wzajemnego szacunku w społeczeństwie. Sztuka „Casa Valentina” rozpocznie się o godz. 20.30, przy pl. Świętego Ducha 1.

Dziś wieczorem, po raz ostatni w ramach festiwalu Opera Rara, będziemy mogli dziś wieczorem posłuchać „Così fan tutte”, przebojowej historii spod pióra Wolfganga Amadeusza Mozarta o damsko-męskiej próbie wierności. Po dzieło Mozarta sięgnął tym razem reżyser Cezary Tomaszewski. Efekty jego pracy poznamy dziś wieczorem w nowohuckiej Łaźni Nowej. Warto odnotować, że u boku profesjonalnych śpiewaków i instrumentalistów Capelli Cracoviensis, wystąpi złożony z amatorów Krakowski Chór Mieszczański! Opera rozpocznie się o godz. 17.00.

Więcej informacji na stronach internetowych „Karnetu”.

Najnowsze

Co w Krakowie