Zapowiada się bardzo ciężki tydzień. Główna ulica zamknięta dla tramwajów!

zikit

Cierpliwości, czasu i zrozumienia… Od przyszłego czwartku lepiej przygotować się na spore komplikacje, bo tramwaje nie będą kursowały Aleją Pokoju.

16 sierpnia rozpoczną się prace serwisowe na torowisku tramwajowym i potrwają do 23 sierpnia. Wyłączony będzie ruch tramwajowy na odcinku od ronda Czyżyńskiego do ronda Grzegórzeckiego.

A to oznacza, że wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

  • linia nr 0 – w niedzielę, 19 sierpnia, kursy na trasie Kopiec Wandy – Muzeum Inżynierii Miejskiej zostaną zawieszone. Tramwaje będą kursować tylko na trasie Muzeum Inżynierii Miejskiej – Cichy Kącik z zachowaniem obecnych godzin odjazdów.
  • linia nr 1 będzie kursować na trasie czasowo zmienionej z Salwatora do ronda Grzegórzeckiego bez zmian, a następnie al. Powstania Warszawskiego, ul. Mogilską i al. Jana Pawła II do ronda Czyżyńskiego, gdzie linia wróci na swoją stałą trasę do Wzgórz Krzesławickich. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.
  • linia nr 14 będzie kursować na trasie czasowo zmienionej z Bronowic Małych do ronda Mogilskiego bez zmian, a następnie ul. Mogilską i al. Jana Pawła IIdo ronda Czyżyńskiego, gdzie linia wróci na stałą trasę do Mistrzejowic. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.
  • linia nr 22 będzie kursować na trasie czasowo zmienionej z Borku Fałęckiego do ronda Grzegórzeckiego bez zmian, a następnie al. Powstania Warszawskiego, ul. Mogilską i al. Jana Pawła II do ronda Czyżyńskiego, gdzie linia wróci na swoją stałą trasę do Walcowni. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.
  • linia nr 62 zostanie zawieszona. W zamian za nią we wszystkie noce w tygodniu kursować będzie linia autobusowa nr 662.
  • linia nr 701 – uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Czyżyny Dworzec – ul. Medweckiego, ul. Bieńczycka (powrót: al. Jana Pawła II, ul. Dąbrowskiej), al. Pokoju – Rondo Grzegórzeckie.
    Przystanek na rondzie Grzegórzeckim będzie zlokalizowany na al. Pokoju w istniejącej zatoce. Przystanki na odcinku od „Francesco Nullo” do „Centralnej” będą funkcjonować jak dla linii nr 662. Linia kursować będzie w dni powszednie z częstotliwością co 5 minut w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne (w niedzielę do godz. 8.00 co 15 minut).

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 1, 14 i 22 zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych tych linii oraz na całej trasie linii nr 701.

W piątek, 24 sierpnia, rozpocznie się drugi etap prac na torowisku. Przywrócony zostanie wówczas ruch tramwajowy na odcinku od ronda Grzegórzeckiego do pętli na Dąbiu. 

kj

zdjęcie tytułowe / fot. ZIKiT

 

Zobacz także