Zapowiada się kolejny ciekawy weekend w Krakowie (INFORMATOR)

Przed nami kolejny majowy weekend pełen kulturalnych i sportowych propozycji. Trwa Tydzień Bibliotek, oraz pierwsza w tym roku odsłona Krakowskiego Kiermaszu Książki. Zapraszamy także między innymi na spacer po Nowej Hucie, warsztaty teatru tańca, spektakl teatru cieni i bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży w skateparku. A co jeszcze czeka na nas w Krakowie?  

„Szukam słowa” w drugim obiegu książek
Zapraszamy na pierwszą w tym roku odsłonę Krakowskiego Kiermaszu Książki, który trwa od dziś, 10 maja do niedzieli, 12 maja, w godz. 10.30–20.00 na placu św. Marii Magdaleny.

Trwa Tydzień Bibliotek
XXI edycję ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek, trwającą do 15 maja, promuje hasło „Biblioteka – miejsce na czasie”. W akcji co roku uczestniczy także Biblioteka Kraków, która zaprasza do odwiedzenia jej filii i udziału w licznych wydarzeniach.

Warsztaty teatru tańca w Teatrze Ludowym
12 maja Teatralny Instytut Młodych Teatru Ludowego zaprasza na cykl warsztatów teatru tańca. To znakomita okazja aby spróbować tej szczególnej formy ekspresji, przeznaczona dla zarówno młodszych dzieci, jak i starszej młodzieży.

Rumunia bez tajemnic – festiwal w Krakowie
Do 12 maja Kraków jest gospodarzem 14. edycji Festiwalu Kultury Rumuńskiej. Tegoroczny program upamiętnia 35-lecie od upadku reżimów komunistycznych w Bukareszcie i innych stolicach Europy Środkowo-Wschodniej.

Koncert Cracow Singers
W niedzielę, 12 maja o godzinie 19.00 Muzeum Książąt Czartoryskich zaprasza na pierwszy w tym roku koncert Cracow Singers w przestrzeni dziedzińca Muzeum Czartoryskich w Krakowie. Koncert zatytułowany „Liszt, Brahms, Poulenc… Romantyzm i romantyczność”, będzie szczególnym wydarzeniem, poświęconym pamięci Marka Rostworowskiego – wieloletniego kustosza Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie.

„Huljet, huljet” w Teatrze Figur – niezwykły spektakl teatru cieni dla dorosłych w Krakowie
Magiczne obrazy, stare zdjęcia, melodie i wyjątkowe emocje. 10 i 11 maja w Teatrze Figur, przy ulicy Sławkowskiej 14, odbędą się pokazy instalacji teatralnej „Huljet, huljet” w reżyserii Dagmary Żabskiej. Widzowie będą mieli okazję przenieść się do wyjątkowego świata oraz zobaczyć spektakl w jedynym teatrze cieni w Krakowie.

Rusz na spacer i poznaj Nową Hutę
A gdyby tak połączyć przechadzkę z odkrywaniem historii miasta i jego zielonych zakątków? Dzięki Krakowskiemu Centrum Edukacji Klimatycznej i Małopolskim Ekowędrówkom to możliwe! Już jutro, 11 maja kolejny spacer dla nauczycieli i edukatorów. Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Sobotnie zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych
Już w najbliższą sobotę, 11 maja odbędą się bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy na trening biegowy, nordic walking oraz zajęcia lekkoatletyczne.

Maj w skateparku! Bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży
Wszystkie majowe weekendy spędzimy w skateparku! Pod czujnym okiem instruktorów będzie można nauczyć się jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX. Zajęcia są przeznaczone dla osób w wieku 7–14 lat. Liczba uczestników jest ograniczona.

Kolejne miejskie kontrole rowerowe
W Krakowie rozpoczął się sezon rowerowy. Powróciły miejskie kontrole rowerowe, które potrwają do końca maja i, jak zawsze, są bezpłatne. Najbliższa okazja już dziś i jutro na placu ojca Adama Studzińskiego. Zapraszamy dziś w godz. od 10.30 do 18.30 oraz jutro w godz. 9.30–17.30.

 

Najnowsze

Co w Krakowie