Zapowiada się kolejny radykalny protest? Marczułajtis-Walczak: „Idą na ostro”

fot. Adrian Grycuk / wikimedia
– Fizjoterapeuci to kolejna grupa zawodowa oszukana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, który obiecywał podwyżki, a obietnic nie zrealizował – mówił w Radiu Kraków Jagna Marczułajtis – Walczak, posłanka Platformy Obywatelskiej, kandydatka Koalicji Europejskiej w wyborach do Europarlamentu.
 
Około 5 tysięcy fizjoterapeutów zaczęło strajk włoski, z kolei w środę masowo oddawali krew. Co będzie dalej?
 

– To był protest ostrzegawczy. Teraz przechodzą do czynów. Kolejnym etapem ma być głodówka. Idą na ostro. Fizjoterapeuci to bardzo odpowiedzialny zawód. To ciężka, fizyczna praca. To kolejna grupa oszukana przez rządy PiS. Rząd – na czele z ministrem Szumowskim – obiecywał tej grupie podwyżki. Po prostu nie dotrzymali słowa – mówi Marczułajtis – Walczak w Radiu Kraków.

Posłanka PO na co dzień ma do czynienia z fizjoterapeutami, ponieważ zajmują się oni jej dzieckiem.

– To ciężka praca, zarabiają za mało. Świadczenia też nie są na tyle wyceniane, na ile powinny być. Dostęp do fizjoterapeutów jest też odległy. O ile dzieci szybko się dostają, o tyle osoby starsze muszą czekać na rehabilitację po zabiegu czy urazie. Fizjoterapia to najszybszy sposób powrotu do sprawności […]Za chwilę może się okazać, że nie będzie miał kto rehabilitować ludzi – zaznacza Marczułajtis – Walczak.

Więcej w Radiu Kraków.

rw, Radio Kraków

Zobacz także