Zapowiada się świetna niedziela w Willi Decjusza. Zaproszeni są wszyscy!

Piękne klasyczne koncerty, spotkania z artystami, a także zwiedzanie niezwykle tajemniczej Willi Decjusza. W niedzielę to miejsce zachęca do odwiedzin wszystkich krakowian. Start o godz. 15.30.

Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza na koncert pt.: „Sentymentalna podróż z muzyką” organizowany w ramach Dni Otwartych.

Kameralne sale Willi Decjusza wypełni muzyka i śpiew. Podczas tego koncertu wysłuchamy utworów J. S. Bacha, H.Purcella, F.Chopina, I.J.Paderewskiego oraz K.Rostworowskiego. Opiekę artystyczną nad tą inicjatywą sprawuje wybitna krakowska pianistka Ewa Rzetecka-Niewiadomska.

W wydarzeniu muzycznym w Willi Decjusza towarzyszyć jej będą: Anna Miernik, pianistka, która występowała na 5 kontynentach w 35 krajach w tym w Carnegie Hall w Nowym Jorku (Weill Recital Hall). Koncertuje jako solistka i kameralistka w prestiżowych salach koncertowych: Sydney Opera House, Gran Teatro Nacional w Limie, Palacio de Bellas Artes w Meksyku.

Hubert Niewiadomski, baryton który jako solista wykonuje muzykę oratoryjno-kantatową, operową i kameralną. Specjalizuje się w wykonawstwie pieśni polskich, niemieckich, francuskich i rosyjskich.

W ramach dnia otwartego w niedzielę 29 września będzie można wziąć udział w spotkaniu z autorkami  wystawy Interwencja artystyczna  z okazji 100–lecia obecności kobiet  kobiet w ASP  w Krakowie, które omówią prace prezentowane na wystawie.

Na spotkanie połączone ze zwiedzaniem instytut zaprasza o godz. 15.30, koncert rozpocznie się o godz. 17.00. Na wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Najnowsze

Co w Krakowie