Zaproszenie na intymną rozmowę… Trasa koncertowa Grupy pod Budą 2018!

Był 1970 gdy student 4 roku filologii polskiej za nomową kolegów zgłosił się do eliminacji festiwalu piosenki studenckiej i reprezentując środowisko krakowskie, zajął w nim exquo pierwsze miejsce. Tak rozpoczęła się kariera Andrzeja Sikorowskiego, który siedem lat później związał się z Grupą pod Budą i do dzisiaj cieszy nas swoją twórczością.

Ponad 4000 zagranych koncertów i nie zmieniło się nic. Nadal najważniejsza jest temperatura na koncertach, z których każdy jest wyjątkowy oraz wierność przekazowi, który zawsze powinien wypływać prosto z serca. Zaufanie fanów jest czymś co zdobywa się latami. Prawda w każdym słowie jest natomiast tym, co Andrzej Sikorowski ceni najwyżej

Teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego oraz kompozycje Jana Hnatowicza od lat tworzą niepowtarzalny i rozpoznawalny od pierwszego dźwięku charakter tej formacji.

W trzyminutowej piosence można zawrzeć tyle, ile w opasłej, pięciuset stronicowej książce. Dlatego też Andrzej Sikorowski w swoich utworach stara się czerpać inspiracje z otoczenia. Jak sam mówi, zawsze pisał piosenki o tym, co się dzieje dookoła niego, o problemach, które go dotknęły i które są mu najbliższe.

fot. materiały prasowe

Grupa pod Budą zaprasza na swój Jubileusz 40-lecia!

Posłuchajcie piosenek, na których się wychowaliście i do których nadal tęsknicie oraz tych nowych, granych w podobnym brzmieniu i śpiewanych wspólnie z Mają Sikorowską.

Andrzej Sikorowski adresuje swoje śpiewanie zazwyczaj do jednej osoby, którą wybiera spośród publiczności. Jak mówi, odnosi wtedy wrażenie, że cały koncert śpiewa tylko tylko dla niej. Zapraszamy Was! Rozsiądźcie się wygodnie i posłuchajcie.

…..

Dodatkowe informacje na stronie: http://twojekoncerty.pl/project/pod-buda-krakow-07-03-2018/

strona wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/1671464576259777/
Strona organizatora:
http://twojekoncerty.pl/project/pod-buda-krakow-07-03-2018/ 

zdjęcie tytułowe / fot. materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie