Zaproszenie z Sejmu dla europosłanki Róży Thun z Krakowa z błędem ortograficznym

www.rozathun.pl

Kancelaria Sejmu wysłała do europosłanki z Krakowa – Róży Thun zaproszenie na uroczystość zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy. Na kopercie jej imię napisano z błędem ortograficznym – zamiast „Róża” było „Ruża”.

Róża Thun, europosłanka z Krakowa otrzymała zaproszenie na zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudę na drugą kadencję. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na kopercie z zaproszeniem napisano jej imię z błędem ortograficznym. zamiast „Róża” było „Ruża”.

Europosłanka zamieściła odpowiedź na Twitterze, celowo pisząc z błędami ortograficznymi, także w mieniu marszałek Sejmu Elżbiety Witek. „Ókłony Pani Marszałek Elrzbieta Witek! Widzę tu taki sam szacunek do polskiej ortografii, jak do Polaków i Polski. Dziękuję, z zaproszenia nie skorzystam” – czytamy we wpisie Róży Tun.

Ubolewanie z powodu błędu w imieniu Europosłanki wyraził dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Błąd tłumaczył nawałem pracy w przygotowaniach do uroczystości zaprzysiężenia prezydenta na drugą kadencję.

„Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć – ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki. Przygotowania do Zgromadzenia Narodowego idą pełną parą. To spore wyzwanie organizacyjne w niełatwym czasie pandemii. Być może zabrakło nieco koncentracji, należytej uwagi” – napisał przedstawiciel Sejmu na Twitterze.

(red)

Zobacz także