ZCK w Krakowie apeluje o ostrożność na cmentarzach. Wszystko przez dużą ilość liści na alejkach

Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie apeluje o ostrożność na cmentarzach. Wszystko przez dużą ilość liści na alejkach. 

– Krakowskie nekropolie to często tereny z dużym udziałem zieleni, zarówno wysokiej, jak i niskiej. Podnosi ona ich walor estetyczny, ale w okresie jesiennym wymaga wzmożonych prac porządkowych, zwłaszcza wtedy, gdy porywisty wiatr powoduje gwałtowny opad liści. ZCK zapewnia o zintensyfikowanych pracach porządkowych na cmentarzach w ostatnich dniach, jednak wobec prognozowanych opadów deszczu również przestrzega by zachować szczególną ostrożność.

– Wyjątkowo wysokie temperatury powietrza utrzymujące się w październiku sprawiły, że znaczna część liści pozostała na drzewach, teraz jednak dający się we znaki porywisty wiatr zrzuca je w dużych ilościach. Co więcej, prognozowane są także opady deszczu. Dlatego prosimy o wyrozumiałość oraz ostrożność w trakcie poruszania się po cmentarzach. Jednocześnie zapewniamy, że służby będą pracować na bieżąco, zgodnie z ustalonym harmonogramem – tłumaczy Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie. 

Od 23 października w Krakowie prowadzone były zintensyfikowane prace związane z utrzymaniem czystości na nekropoliach. Mowa tutaj zarówno o opróżnianiu pojemników na odpady, ale również o usuwaniu zwałów liście zalegających na cmentarnych alejkach czy chodnikach.

 

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie