Zarzucił jej rasizm! 22-latce grożą trzy lata więzienia

Musisz przeczytać

Miała zwyzywać obywatela Mali i teraz ma problem. Właśnie usłyszała zarzut publicznego znieważenia z powodu przynależności rasowej.

Krakowska policja otrzymała zgłoszenie od 51-letniego obywatela Mali, że chwilę wcześniej młoda kobieta w centrum Krakowa, zwyzywała go i naubliżała mu z powodu jego przynależności rasowej.

– Po przybyciu na miejsce policjanci zastali zgłaszającego, który opisał całą sytuację oraz podał rysopis kobiety, a następnie wskazał kierunek, w którym się oddaliła. Mundurowi natychmiast przystąpili do sprawdzenia pobliskich ulic, szukając osoby o podanym wyglądzie. Po chwili policjanci zauważyli kobietę odpowiadającą rysopisowi sprawczyni. Policjanci natychmiast wylegitymowali 22-latkę, która następnie została zatrzymana – relacjonują policjanci.

51-latek potwierdził, że zatrzymana kobieta to ta sama, która znieważyła go z powodu jego przynależności rasowej. Kobieta po zebraniu materiału dowodowego usłyszała zarzut publicznego znieważenia z powodu przynależności rasowej. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

jk

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca