„Zastrzel Jana Pawła II” – taka zabawa!

Musisz przeczytać

Zastrzel Jana Pawła – Kraków – to tytuł gry, która kilka dni temu pojawiła się w sieci. Jej autor – grupa ukrywająca się pod pseudonimem ETCPL od kilku miesięcy publikuje w serwisie YouTube filmy szkalujące Jana Pawła II. – Pewnego razu w Krakowie, w dzień jak co dzień kibole walczyli maczetami na ulicy, gdy na miasto spadła gigantyczna kremówka. Zaciekawione zwierzęta przybliżyły się do znaleziska, gdy wtem zaczęły wyskakiwać z niego różne jany pawły! – czytamy w opisie gry. – To odrażające komentuje jedna z internautek.

Od dłuższego czasu w Internecie pojawiają się filmy, grafiki i animacje uderzające w wizerunek Jana Pawła II. To swoista moda na obrażanie papieża Polaka, choć autorzy prześmiewczych publikacji tłumaczą, że nie chodzi o personalny atak na papieża a w jego „kult”, który zdarza się, że przybiera zabawne a nawet karykaturalne formy.

Najnowszy atak w papieża Polaka, to „Zastrzel Jana Pawła – Kraków” – gra zachęcają do „wybijania” wrogów, którymi mają być „Jany Pawły” atakujące Kraków. – Rozstrzelaj pawulony przy użyciu karabinu, potnij ich nożem i wysadź wybuchowymi kremówkami. Do pomocy został przydzielony ci Michał Tuziak również wyposażony w karabin. Powodzenia – zachęca autor kontrowersyjnej gry.

https://www.youtube.com/watch?v=lACbSkYYkVc

Trudno jednak zignorować kontrowersyjne treści, które co jakiś czas wywołują ogromne kontrowersje i wzburzenie wśród osób wierzących. – Nie wiem, jak bardzo trzeba być głupim, by obrażać kogoś, kto tak wiele zrobił, by dziś można było chodzić wieczorem po ulicy i cieszyć się wolnością – tłumaczy Kate86, jedna z internautek komentujących film szydzący z papieża Jana Pawła II.

Walka z profilami wyśmiewającymi i wyszydzającymi papieża, jest jednak jak walka z wiatrakami. Kilka lat temu głośno było o sprawie profilu „Jan Paweł II zaj***ł mi szlugi”. Internauci planowali wniesienie pozwu zbiorowego, ale ostatecznie sprawa przycichła a profil zniknął z portali społecznościowych.

Kilka lat temu autorami kontrowersyjnych publikacji zajęła się również prokuratura. Ostatecznie jednak śledczy umorzyli postępowanie, bo uznano, że osoba Jana Pawła II „nie jest przedmiotem czci religijnej”. Autorzy pozostają więc bezkarni, a Internet zalewają kolejna porcja oszczerstw w stosunku do Jana Pawła II. Najnowsza, to gra stworzona przez ECTPL, użytkownika mianującego się Game Developerem, który w swoim logotypie na YouTube umieścił swastykę. Na jego profilu można znaleźć wiele innych publikacji uderzających w wizerunek Jana Pawła II.

 

(pt)

fot Jan Lorek

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

23 KOMENTARZE

23 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca