Zatrzymano ją, bo nie miała zapiętych pasów. Okazało się, że ma narkotyki w samochodzie!

fot. KWP Kraków

Kierowała pojazdem bez zapiętych pasów, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Podczas policyjnej interwencji okazało się, że prowadzi samochód bez prawa jazdy. Na dodatek policjanci znaleźli w aucie marihuanę i amfetaminę! Przygoda 43-latki może mieć finał za kratkami. 

W czwartek tuż po północy policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie patrolowali rejon ul. Brożka i zauważyli kobietę, kierującą samochodem osobowym bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze podjęli wobec kobiety interwencję, w czasie której okazało się, że nie posiada ona przy sobie dokumentów uprawniających do prowadzenia pojazdów, tłumacząc ich brak kradzieżą portfela, w którym się znajdowały.

W czasie kiedy funkcjonariusze potwierdzali uprawnienia 43-latki, ta zaczęła się dziwnie zachowywać. Została więc przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kobieta jest trzeźwa.

Zapytana o przyjmowanie środków odurzających przyznała, że ostatni raz miała z nimi kontakt ponad dwa lata temu. Policjanci nie dali wiary zapewnieniom 43-latki, poddając ją badaniom na obecność narkotyków, jednak tym razem z wynikiem pozytywnym.

W trakcie kontroli pojazdu policjanci znaleźli słoiczek z zawartością suszu roślinnego oraz woreczek strunowy z białym proszkiem.

Kierująca została przewieziona do Komisariatu Policji V w Krakowie, gdzie przeprowadzone badania znalezionych przy niej substancji wskazały, że jest to marihuana i amfetamina.

43- latka usłyszała zarzut posiadania środków odurzających za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zarzuty mogą zostać rozszerzone, jeśli przeprowadzone badanie krwi potwierdzi obecność narkotyków w organizmie.

ks/malopolska policja

 

Zobacz także