Zbliża się 22. Wielka Parada Smoków. Poszukiwani wolontariusze

Przed nami 22. edycja Wielkiej Parady Smoków organizowanej przez Teatr Groteska. Organizatorzy poszukują wolontariuszy, którzy chcą współtworzyć to jedno z największych wydarzeń kulturalnych Krakowa.

Pofruną, pojeżdżą, zatańczą, poświecą, rozbawią, może nawet odrobinę postraszą – główni bohaterowie jedynego takiego święta w Polsce. Przed nami 22. edycja Wielkiej Parady Smoków organizowanej przez Teatr Groteska. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 3 do 4 czerwca 2023 roku.

Jak nakazuje tradycja, smoki opanują Kraków na cały weekend. Smoczy Piknik Rodzinny rozłoży się na bulwarach przy Smoczej Jamie. Na odwiedzających czekają emocjonujące smocze gry i zabawy oraz liczne konkursy i atrakcje w namiotach partnerów pikniku.

W sobotę wieczorem w zakolu Wisły pod Wawelem rozpocznie się zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe z wykorzystaniem efektów pirotechnicznych, zaskakującej oprawy świetlnej i laserowej, gigantycznych kurtyn wodnych i pięknej muzyki. Największą atrakcją będą ogromne latające smoki, animowane na barkach i statkach przez aktorów Teatru Groteska. Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczne Widowisko będzie miało proekologiczną formułę.

Tradycyjna Wielka Parada Smoków wyruszy w niedzielę. Ponad 30 smoków przejdzie ul. Grodzką na Rynek Główny. Część z nich powalczy na scenie o tytuł Najpiękniejszego.

Wielka Parada Smoków to impreza organizowana od 2000 roku przez Teatr Groteska. Jej pomysłodawcą jest dyrektor tego teatru Adolf Weltschek. Wydarzenie na stałe wpisało się w kulturową mapę Krakowa – przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale również tysiące miłośników smoków z całej Polski, Europy i świata. 

Teraz każdy może uczestniczyć w tym wydarzeniu „od środka” – Ogłosiliśmy już nabór wolontariuszy. Jeżeli kochacie wielkie gady i lubicie wyzwania, zostańcie wolontariuszami 22. Wielkiej Parady Smoków – mówią przedstawiciele Teatru Groteska.

Jeśli jesteś studentem lub uczniem i masz co najmniej 16 lat, to możesz dołączyć do  współtworzenia jedynego smoczego festiwalu w Polsce –  Wolontariuszom proponujemy stanowiska m.in. animatorów zabaw z dziećmi na Pikniku oraz opiekunów niedzielnej Parady Smoków. Oferujemy możliwość zaliczenia praktyk studenckich lub otrzymania zaświadczenia o wolontariacie – zachęcają organizatorzy. 

Zgłoszenia zainteresowanych osób są zbierane online do 21 maja (FORMULARZ) Dodatkowe informacji można uzyskać pod adresem e-mail: wolontariat.groteska@gmail.com.

KRKndews.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie