Zbrodnia z zimną krwią. Bezdomny mężczyzna spłonął, policja ma podejrzanego

Oblał drzwi substancją łatwopalną, podpalił i wywołał pożar, w którym zginął 44-letni bezdomny. Prokuratura tymczasowo aresztowała mężczyzną, który ma stać za tą zbrodnią.

Dyżurny policji został powiadomiony, że w Olkuszu pali sie pustostan. Błyskawicznie na miejscu pojawili się policjanci i służby ratunkowe. W budynku znaleziono mężczyznę, który pomimo podjętej reanimacji zmarł.

– Na miejscu zostały przeprowadzone, pod nadzorem prokuratora, oględziny, podczas których zabezpieczono ślady wskazujące na podpalenie. Dowody zabezpieczone na miejscu pożaru, nagranie z monitoringu oraz dotarcie do świadków  zdarzenia pozwoliło śledczym na szybkie wytypowanie sprawcy. 42-letni bezdomny został zatrzymany już na następny dzień – informują funkcjonariusze.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna w przeszłości pomieszkiwał w tym pustostanie. 
Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu zabójstwa z tzw. zamiarem ewentualnym.

– Jak ustalili śledczy, sprawca używając nieustalonej substancji łatwopalnej poprzez jej rozlanie i podpalenie przy drzwiach wejściowych do opuszczonego budynku położonego przy ulicy Krakowskie Przedmieście, spowodował pożar drewnianej klatki schodowej i stropu, w wyniku którego odciął pokrzywdzonemu drogę ucieczki. Mężczyzna w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarł. 44-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia – informuje policja.

Sąd, po rozpatrzeniu wniosku prokuratury, zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. 

ip

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie